TOP termékek

MIÉRT A PARÓKAPLÁZA?

*

MIÉRT A PARÓKAPLÁZA?

1, Óriási árukészletünkből napokon belül megkapja a rendelést. 

(Külföldről 4-6 hét alatt kapná meg)

2, Telefonon vagy emailben elérhetőek vagyunk, kérdéseire, problémájára szívesen válaszolunk és igyekszünk megoldást találni.

3, Amennyiben a rendelt haj nem nyeri el a tetszését, 14 napon belül kicseréljük illetve 100%-os  pénz visszafizetési garanciát adunk. A visszaküldés költsége "Postán maradó", ajánlottlevélként való visszaküldéssel csak 600.-Ft. 

(Külföldre ez 8.000.-Ft.) 

4, A mi címünk ismert, nyilvános, a Külföldi kereskedő címe nem ismert, csak hosszas (angol nyelvű) levelezés útján lehet megtudni. 

*

REFERENCIA:

VATERÁS BOLTUNKBAN PROFI MINŐSÍTÉSSEL,

7 ÉV ALATT, TÖBB MINT 1200 ELADÁSBÓL

99,26% -OS ELÉGEDETTSÉG!

*

 

*

 

Áru visszaküldés:

A termék visszaküldésének költségén kívül az elállás kapcsán a Fogyasztót semmilyen más költség nem terheli!

­*

Ha a Fogyasztó eláll a szerződéstől, akkor haladéktalanul, de legkésőbb a Fogyasztó elállási nyilatkozatának (ezt a megrendelést visszaigazoló emailben találja)  kézhezvételétől számított 14 napon belül a Szolgáltató visszatéríti a Fogyasztó által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, ideértve a fuvarozási (kiszállításért fizetett) költséget is, kivéve azokat a többletköltségeket, amelyek amiatt merültek fel, hogy a Fogyasztó a Szolgáltató által felkínált, legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választott.

*

FIGYELEM:

MIVEL AZ ÜGYFÉLSZOLGÁLATUNKON NINCS PÉNZTÁR, 
AZ UTÁNVÉTTEL VISSZAKÜLDÖTT CSOMAGOKAT NEM ÁLL MÓDUNKBAN ÁTVENNI, 
SAJNOS AZT VISSZA KELL KÜLDENÜNK! 
A FELESLEGES KIADÁSOKAT ELKERÜLENDŐ, KÉREM EZT VEGYE FIGYELEMBE!

*

CSERE ESETÉN: 

1, Kérem, hogy ajánlott levélként, POSTÁN MARADÓ! megjegyzéssel, (mert így olcsóbb!) küldje vissza az alábbi címre:
   Király Mátyás
   2517 Kesztölc Posta, Esztergomi u. 42.

2, A csomagba szíveskedjen megírni, hogy mit kér cserébe 

3, A cseredarab csomagolási és postaköltségére 1500.-Ft.-ot szíveskedjen beletenni a visszaküldött áru csomagjába vagy ugyanilyen összegű utánvéttel küldjük el a csere darabot. 
*

LAPOZHATÓ KATALÓGUSOK

*

JAPÁN SYLK, SELYEM HAJ LAPOZHATÓ KATALÓGUS:

 

*

VÁLOGASS KEDVEDRE

ÉS MI

VALÓRA VÁLTJUK AZ ELKÉPZELÉSEDET! 

LAPOZHATÓ KATALÓGUSOK: 

*

*

*

*

*

*

*

*

HASZNOS TANÁCSOK!

ELSŐ HASZNÁLATBA VÉTEL:

16 TIPP HAJ PÓTLÁSHOZ: 

*

EGY PERC ALATT HOSSZÚ HAJ! 

ÚJDONSÁG! 

Damilos hajhosszabbítás megvásárolható: ITT

Damilos póthajból ez is készíthető: 

MEGRENDELHETŐ ITT: KLIKK

*

1/2 és 3/4 PARÓKÁK FELRAKÁSA: 

MEGRENDELHETŐ ITT: KLIKK

*

FRUFRU AKÁR PEPI HELYETT IS: 

KLIKK!

*

PEPI FELHELYEZÉSE:

MEGRENDELÉS ITT!

PARÓKA RITKÍTÁSA, DIVATOSAN "TÉPETTÉ" ALAKÍTÁSA

*

PARÓKA KISEBBÍTÉSE:

KLIKK:

*

 

Elérhetőségek

*

HÍVJON MOST! 

 

 

INFORMÁCIÓ,

*

VAGY:

 

E-mailben:

paroka@mariannshop.hu 

*

PARTNEREINK

Képes vásárlói tájékoztató


Látogató számláló

0
5
3
4
1
6
9

ÜDVÖZÖLLEK A WEB ÁRUHÁZUNKBAN!

Vásárlási feltételek

Általános szerződési feltételek
Adatkezelési tájékoztató
Vásárlási tudnivalók
Általános szerződési feltételek
Adatkezelési tájékoztató
Vásárlási tudnivalók
MEGRENDELÉS FOLYAMATA, Általános békéltető testületi eljárás

 

MIÉRT A PARÓKAPLÁZA?

1, A Kínából rendelt áruval ellentétben az óriási áru választékunkból nagy valószínűséggel napokon belül megkapja a rendelést. 

(Kínából 4-6 hét alatt kapná meg)

2, Telefonon vagy emailben elérhetőek vagyunk, kérdéseire, problémájára szívesen válaszolunk és igyekszünk megoldást találni.

( Kínával ez nehezen menne!)

3, Amennyiben a rendelt haj nem nyeri el a tetszését, 7 napon belül kicseréljük illetve 100%-os  pénz visszafizetési garanciát adunk. A visszaküldés költsége "Postán maradó", ajánlottlevélként való visszaküldéssel csak 600.-Ft. 

(Kínába ugyanez 8.000.-Ft.) 

4, A mi címünk ismert, nyilvános, a Kínai kereskedő címe nem ismert, csak hosszas (angol nyelvű) levelezés útján lehet megtudni. 

*

REFERENCIA:

VATERÁS BOLTUNKBAN PROFI MINŐSÍTÉSSEL,

7 ÉV ALATT, TÖBB MINT 1200 ELADÁSBÓL

99,26% -OS ELÉGEDETTSÉG!

*

*

HÍVJON MOST!

INFORMÁCIÓ,

TELEFONOS MEGRENDELÉS!

*

 

06-20-777-2858

*

Kérem, ha kérdése van,

akkor keressen!

*

ELÉRHETŐSÉGEIM:

E-mailben: 

 

paroka@mariannshop.hu

*

vagy

INGYENESEN 

SKYPE-n:

kiraly.matyasne

vagy:

A

FACEBOOKON 

lévő áruházunkban 

is:

KLIKK:

 *

vagy:

VIBEREN: 

+36207772858

Általános békéltető testületi eljárás:

Mi az a békéltető testület és milyen ügyekben fordulhatok hozzá?

A békéltető testületek olyan független testületek, melyek a megyei kereskedelmi és iparkamarák illetve a fővárosi kereskedelmi és iparkamara mellett működnek. Létrehozásuk célja az volt, hogy megkíséreljék a fogyasztó és a szolgáltató között fennálló vitás kérdéseket bíróságon kívül megoldani, elsősorban egyezséget létrehozni a két fél között, és ezzel egyszerűen, gyorsan és hatékonyan segíteni a fogyasztói jogok érvényesülését.

A békéltető testületek hatáskörébe azok az ügyek tartoznak, melyekben a fogyasztó és egy vállalkozás vitája

  • a termék minőségével, biztonságosságával (pl.: hibás teljesítés, szavatosság, jótállás),
  • a termékfelelősségi szabályok alkalmazásával (pl.: hibás termék által okozott károk),
  • a szolgáltatás minőségével vagy (hibás teljesítés)
  • a szerződés megkötésével vagy teljesítésével kapcsolatos (pl.: a szolgáltató egyáltalán nem teljesít, vagy nem azt teljesíti, amit vállalt).

Melyik békéltető testülethez fordulhatok a problémámmal?

A fő szabály az, hogy az eljárásra a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület illetékes, tehát a fogyasztó választhat, hogy melyik békéltető testülethez fordul. A fogyasztó kérelme alapján illetékes a szerződés teljesítésének helye vagy a vitában érintett vállalkozás székhelye szerinti békéltető testület is. Abban az esetben, ha több fogyasztó fordul a testülethez ugyanabban az ügyben, akkor bármelyik fogyasztó lakóhelye szerint illetékes testület valamennyi fogyasztóra nézve illetékes. A békéltető testületek elérhetősége itt található.

Mi a feltétele, hogy a testülethez fordulhassak?

A békéltető testülethez fordulás feltétele, hogy a fogyasztó megkísérelje a vitát közvetlenül a vállalkozással rendezni. Ez amellett, hogy törvényi feltétel, a fogyasztónak is érdeke, hiszen lehetséges, hogy a problémája még gyorsabban, a békéltető testületi eljárás nélkül oldódik meg. A közvetlen vitarendezés történhet személyesen a szolgáltató ügyfélszolgálatán, telefonon, e-mailben, de a legcélszerűbb módja, ha a fogyasztó a kifogásait ajánlott, tértivevényes levélben küldi meg a szolgáltatónak, mivel így bizonyítható legkönnyebben, hogy a fogyasztó megkísérelte a vita rendezését illetve, hogy a fogyasztó panaszát a szolgáltató megkapta.

További követelmény, hogy a testület eljárása iránti kérelem, melyet a testület elnökéhez kell benyújtani, tartalmazza az alábbiakat:

  • a fogyasztó neve, lakóhelye, tartózkodási helye;
  • annak a vállalkozásnak neve és székhelye, vagy telephelye mellyel a fogyasztó vitában áll;
  • ha a fogyasztó annál a testületnél kívánja kérelmét benyújtani, amelyiknek az illetékessége a szerződés teljesítésének helyéhez igazodik, akkor a fogyasztónak meg kell jelölnie a szerződés teljesítésének helyét;
  • a fogyasztó álláspontját a fennálló vitáról, valamint azokat a tényeket, bizonyítékokat amik alátámasztják saját álláspontját;
  • a fogyasztó azon nyilatkozatát, ami igazolja azt, hogy a vitát megkísérelte rendezni közvetlenül a vállalkozással;
  • a fogyasztónak nyilatkoznia kell továbbá arról is, hogy nem kezdeményezett eljárást a vitás ügyében másik békéltető testületnél, nem kezdeményezett közvetítői eljárást, illetve polgári peres eljárást;
  • tartalmaznia kell azt, hogy mit kér, milyen döntés meghozatalát várja a testülettől.
  • végül a kérelmen szerepelnie kell a fogyasztó aláírásának

Mindezek mellett a kérelemhez csatolni kell minden olyan iratot, melyre a fogyasztó bizonyítékként hivatkozik, továbbá azon iratokat is, melyek bizonyítják, hogy a fogyasztó megkísérelte a vita rendezését a vállalkozással, de az eredménytelen maradt.

Kell-e illetéket fizetnem az eljárás kezdeményezéséért?

Nem, a békéltető testület eljárása kezdeményezése ingyenes, a fogyasztónak csak akkor merülhet fel fizetési kötelezettsége, amennyiben a testület a fogyasztó hátrányára dönt. Ebben az esetben a fogyasztót terhelik az eljárási költségek.

Az eljárás költségének tekintendő mindaz a költség, ami a felek oldalán a békéltető testület eljárása igénybevételével összefüggésben - a célszerű és jóhiszemű eljárás követelményére figyelemmel - igazoltan felmerült (előzetes tudakozódás, egyeztetés és levelezés költsége, a felek személyes megjelenésével összefüggő útiköltség és keresetkiesés stb.). A jogi képviselettel összefüggésben felmerülő költség nem tekinthető az eljárás költségének.

 

Csak személyesen járhatok el a testület előtt?

Nem, lehetőség van meghatalmazott útján is eljárni. Ebben az esetben a testülethez benyújtott kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást is.

Mennyi idő alatt fejeződhet be a testület eljárása?

Az eljárás fő szabály szerint 90 napon belül befejeződik, azonban az eljáró tanács elnöke indokolt esetben legfeljebb 30 nappal meghosszabbíthatja ezt a határidőt.

Milyen formában jár el a testület?

A békéltető testület tagjait egyenlő arányba jelölik a gazdasági kamarák és a fogyasztóvédelmi társadalmi szervezetek. A békéltető testület megbízatása négy évre szól. A békéltető testületi tagok újra kijelölhetőek.

Az adott ügyben a testület 3 tagú tanácsban jár el. A 3 tag egyikét a fogyasztó, a másik tagot az érintett vállalkozás, elnökét pedig a békéltető testület elnöke jelöli ki. Ha a fogyasztó vagy a vállalkozás nem él a jelölési jogával, akkor a tanács érintett tagjának kijelölésére is az elnök jogosult.

Lehetséges az is, hogy az adott ügyben egyedül eljáró testületi tagot jelöl ki a testület elnöke, amennyiben úgy ítéli meg, hogy az adott jogvita egyszerű megítélésű. Ebben az esetben is 3 tagú tanács jár el azonban, ha mind a fogyasztó, mind a vállalkozás ezt kéri.

 

Mikortól indul az eljárás és hogyan zajlik?

Az eljárás attól az időponttól indul, amikor az eljárás iránti kérelem hiánytalanul megérkezik a békéltető testület elnökéhez. Az elnök ezt követően 8 napon belül megvizsgálja, hogy a kérelem a testület hatáskörébe illetve illetékességébe tartozik-e és amennyiben igen, 60 napon belülre kitűzi a felek meghallgatását vagy pedig úgy dönt, hogy mellőzi ezt a meghallgatást. A vállalkozást az elnök az értesítésben felhívja, hogy írásban reagáljon a fogyasztói panasszal kapcsolatban, továbbá arról, hogy a tanács döntését magára nézve kötelezőnek fogadja-e el. A vállalkozásnak a válaszához csatolnia kell mindazokat a dokumentumokat, melyek állításait alátámasztják. Ha a vállalkozás nem válaszol írásban, a tanács a rendelkezésére álló adatok alapján dönt.

Fontos még megjegyezni, hogy a tanács az eljárást a következő esetekben érdemi döntés nélkül megszünteti:

  • a fogyasztó a kérelmét visszavonja;
  • a felek az eljárás megszüntetésében megállapodnak;
  • az eljárás folytatása lehetetlen;
  • az eljárás folytatására a tanács megítélése szerint bármely okból – ideértve a kérelem megalapozatlanságát is – nincs szükség.
  • ha megállapítható, hogy a felek között ugyanabból a ténybeli alapból származó ugyanazon jog iránt korábban más békéltető testület előtt eljárást indítottak, közvetítői eljárást indítottak, per van folyamatban vagy annak tárgyában már jogerős ítéletet hoztak.

 

Köteles-e együttműködni a vállalkozás a békéltető testülettel?

A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli. Ennek keretében az eljárás megindulásáról szóló értesítés részére történt kézbesítésétől számított nyolc napon belül köteles írásos, a fogyasztó igényének jogosságát és az ügy körülményeit, valamint esetlegesen a tanács döntésének kötelezésként történő elfogadását, továbbá az állításait alátámasztó tényeket és azok bizonyítékait tartalmazó válasziratát megküldeni a békéltető testület számára és a meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételét biztosítani. Amennyiben a vállalkozás székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, a vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki. Amennyiben a vállalkozás megsérti együttműködési kötelezettségét, a békéltető testület értesíti a fogyasztóvédelmi hatóságot, amely az együttműködési kötelezettség megsértését jogerősen megállapító határozatában minden esetben fogyasztóvédelmi bírságot szab ki a vállalkozással szemben.  

Milyen eredménnyel zárulhat a testület eljárása?

A testület eljárásának elsődleges célja az, hogy egyezséget kíséreljen meg létrehozni a felek között. Amennyiben ez a kísérlet eredményes és létrejön az egyezség – és az megfelel a jogszabályoknak – azt a testület határozattal jóváhagyja.

Ha mégsem sikerül az egyezség létrejötte, akkor további két eset lehetséges: a testület kötelező határozatot hoz, vagy ajánlást tesz.

Mi a különbség a kötelező határozat és az ajánlás között? Mitől függ, hogy a testület melyik döntést hozza?

A különbség abban áll, hogy a vállalkozás az eljárás kezdetekor vagy az eljárásban bármikor, egészen a döntés meghozataláig nyilatkozik-e úgy, hogy elfogadja a testület döntését magára nézve kötelezőnek. Ha van ilyen nyilatkozat, akkor kötelező határozat születhet, ha nincs, akkor ajánlást hoz. Mindkét esetben feltétel természetesen, hogy a testület megalapozottnak találja a fogyasztó kérelmét.

Lehetséges még az is, hogy a vállalkozás az eljárást megelőzően tesz egy általános alávetési nyilatkozatot. Ezt vagy a székhelye szerinti békéltető testületnél vagy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamaránál teheti meg írásban. Ebben a vállalkozás azt vállalja, hogy a békéltető testületi eljárásnak illetve, amennyiben ebben az eljárásban egyezség nem születik, akkor a meghozott határozatnak aláveti magát. Sajnos a kamarák adatai alapján kevés vállalkozás élt azzal a lehetőségével, hogy ilyen általános alávetési nyilatkozatot tegyen.

Meg kell még említeni, hogy a testület határozata vagy ajánlása nem fosztja meg a fogyasztót azon jogától, hogy vitás ügyét bíróság elé vigye.

Van lehetőség jogorvoslatra a testület döntésével szemben?

Igen, a kötelező határozat és az ajánlás hatályon kívül helyezését lehet kérni a döntést hozó testület székhelye szerint illetékes törvényszéktől. Erre mindkét félnek a döntés kézbesítésétől számított 15 napon belül van lehetősége.

Mind a fogyasztó mind a vállalkozás, akkor kérheti a hatályon kívül helyezést, ha

  • a tanács nem a törvényben meghatározott összetételben járt el vagy;
  • eljárása nem felelt meg a törvény előírásainak vagy;
  • ha a testület olyan ügyben hozott döntést amely nem tartozik a hatáskörébe vagy;
  • ha a kérelmet meghallgatás kitűzése nélkül el kellett volna utasítani, mivel a felek között ugyanabból a ténybeli alapból származó ugyanazon jog iránt korábban más békéltető testület előtt eljárást indítottak, közvetítői eljárást indítottak, per van folyamatban vagy annak tárgyában már jogerős ítéletet hoztak;
  • a vállalkozás az ajánlás hatályon kívül helyezését a (3) bekezdésben foglaltakon túl - az ajánlás részére történt kézbesítésétől számított tizenöt napon belül - akkor is kérheti a békéltető testület székhelye szerint illetékes törvényszéktől, ha az ajánlás tartalma nem felel meg a jogszabályoknak.

Ezen felül a felek kérhetik a testülettől, hogy a döntésében esetlegesen előforduló névcserét, névelírást, szám- vagy számítási hibát illetve egyéb elírási hibát javítson ki. Ezt szintén a kézbesítéstől számított 15 napon belül lehet kérni.

Nem egyértelmű számomra, hogy mit tartalmaz a testület döntése. Mit tehetek?

Ismét 15 napos a határidő, melyen belül kérhető, hogy a testület a kötelező határozat vagy az ajánlás meghatározott részére adjon értelmezést. Amennyiben a testület ezt indokoltnak tartja, 8 napon belül megadja az értelmezést, mely a döntés részévé válik.

 

A vállalkozás nem teljesíti a testület ajánlását. Hova fordulhatok?

Ebben az esetben a testület a vita rövid tartalmát és az eljárásának eredményét nyilvánosságra hozhatja. Erre leghamarabb az ajánlás vállalkozás részére történt kézbesítésétől számított 60 nappal van lehetőség. A testület nem hozza nyilvánosságra a fogyasztó nevét.

A vállalkozás nem teljesíti a testület kötelező határozatát. Hova fordulhatok?

Ha kötelezésben meghatározott teljesítési határidő eltelt és a vállalkozás nem teljesítette az abban foglaltakat, a fogyasztó a bírósághoz fordulhat, mely testület – amennyiben minden feltétel adott – végrehajtási záradékkal látja el a békéltető testület kötelezését. Erre van lehetőség akkor is, ha a vállalkozás a létrejött egyezséget nem teljesíti.

Fontos, hogy a fogyasztónak nem csak joga az, hogy segítséget kérjen abban az esetben, ha a vele vitában álló vállalkozás nem teljesíti a békéltető testület eljárásában hozott döntést, hanem kötelessége is jelezni a nemteljesítést a testületnek.

A békéltető testületi eljárás fogyasztók számára talán leglényegesebb jellemzője, hogy az eljárás ingyenes. Fizetési kötelezettsége a fogyasztónak esetlegesen akkor állhat fenn, ha a testület nem a fogyasztó javára dönt, mivel ebben az esetben a fogyasztó viseli az eljárás költségét.

 

Hol érhetőek el a békéltető testületek?

Baranya Megyei Békéltető Testület

Cím: 7625 Pécs, Majorossy I. u. 36.
Telefonszám: 06-72-507-154
Fax: 06-72-507-152
E-mail: abeck@pbkik.hu; mbonyar@pbkik.hu

Bács-Kiskun Megyei Békéltető Testület

Cím: 6000 Kecskemét, Árpád krt. 4.
Telefonszám:06-76-501-500; 06-76-501-525, 06-76-501-523
Fax: 06-76-501-538
E-mail: bekeltetes@bacsbekeltetes.hu; mariann.matyus@bkmkik.hu

Békés Megyei Békéltető Testület

Cím: 5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5.
Telefonszám: 06-66-324-976
Fax: 06-66-324-976
E-mail: eva.toth@bmkik.hu

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Békéltető Testület

Cím: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Telefonszám:06-46-501-091;06-46-501-870
Fax: 06-46-501-099
E-mail: kalna.zsuzsa@bokik.hu

Budapesti Békéltető Testület

Cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Telefonszám: 06-1-488-2131
Fax: 06-1-488-2186
E-mail: bekelteto.testulet@bkik.hu

Csongrád Megyei Békéltető Testület

Cím: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Telefonszám: 06-62-554-250/118
Fax: 06-62-426-149
E-mail: bekelteto.testulet@csmkik.hu

Fejér Megyei Békéltető Testület

Cím: 8000 Székesfehérvár, Hosszúsétatér 4-6.
Telefonszám:06-22-510-310
Fax: 06-22-510-312
E-mail: fmkik@fmkik.hu

Győr-Moson-Sopron Megyei Békéltető Testület

Cím: 9021 Győr, Szent István út 10/a.
Telefonszám: 06-96-520-217
Fax: 06-96-520-218
E-mail: bekeltetotestulet@gymskik.hu

Hajdú-Bihar Megyei Békéltető Testület


Cím: 4025 Debrecen, Vörösmarty u. 13-15.
Telefonszám: 06-52-500-710
Fax: 06-52-500-720
E-mail: korosi.vanda@hbkik.hu

Heves Megyei Békéltető Testület

Cím: 3300 Eger, Faiskola út 15.
Telefonszám: 06-36-429-612
Fax: 06-36-323-615
E-mail: hkik@hkik.hu

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Békéltető Testület

Cím: 5000 Szolnok, Verseghy park 8. III. emelet 305-306.
Telefonszám: 06-56-510-621, 06-20-373-2570
Fax: 06-56-510-628
E-mail: bekeltetotestulet@jnszmkik.hu

Komárom-Esztergom Megyei Békéltető Testület

Cím: 2800 Tatabánya, Fő tér 36.
Telefonszám: 06-34-513-027
Fax: 06-34-316-259
E-mail: szilvi@kemkik.hu

Nógrád Megyei Békéltető Testület

Cím: 3100 Salgótarján, Alkotmány út 9/A.
Telefonszám: 06-32-520-860
Fax: 06-32-520-862
E-mail: nkik@nkik.hu

Pest Megyei Békéltető Testület

Cím: 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 6-8. III. emelet 331.
Telefonszám: 06-1-269-0703
Fax: 06-1-474-7921
E-mail: pmbekelteto@pmkik.hu

Somogy Megyei Békéltető Testület

Cím: 7400 Kaposvár, Anna u.6.
Telefonszám: 06-82-501-026
Fax: 06-82-501-046
E-mail: skik@skik.hu

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Békéltető Testület

Cím: 4400 Nyíregyháza, Széchenyi u. 2.
Telefonszám: 06-42-311-544
Fax: 06-42-311-750
E-mail: bekelteto@szabkam.hu

Tolna Megyei Békéltető Testület

Cím: 7100 Szekszárd, Arany J. u. 23-25. III. emelet
Telefonszám: 06-74-411-661
Fax: 06-74-411-456
E-mail: kamara@tmkik.hu

Vas Megyei Békéltető Testület

Cím: 9700 Szombathely, Honvéd tér 2.
Telefonszám: 06-94-312-356
Fax: 06-94-316-936
E-mail: vmkik@vmkik.hu

Veszprém Megyei Békéltető Testület

Cím: 8200 Veszprém, Radnóti tér 1. földszint 116.
Telefonszám: 06-88-429-008
Fax: 06-88-412-150
E-mail: bekelteto@veszpremikamara.hu

Zala Megyei Békéltető Testület

Cím: 8900 Zalaegerszeg, Petőfi u. 24.
Telefonszám: 06-92-550-513
Fax: 06-92-550-525
E-mail: zmbekelteto@zmkik.hu

 

 

Online vitarendezés

Online fogyasztói jogviták pártatlan, hatékony és bíróságon kívüli rendezése. 

kiraly.matyasne@gmail.com 

Amennyiben nem sikerül a vitát megnyugtatóan rendeznie: 

Panasztétel

Ha problémája támadt olyan áruval vagy szolgáltatással, amelyet online vásárolt, ezen a platformon keresztül panaszt tehet. Panaszát független vitarendezési testület vizsgálja ki. 

https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=HU